Honza Franc

O mě: Pochází z Jirkova, kde také chodil na základní školu. V 15 letech se přestěhoval do nedaleké vesnice Vysoká Pec. Po Gymnáziu, které navštěvoval v Chomutově, začal studovat na Univerzitě Karlově na fakultě Tělesné výchovy a sportu obor TVS se zaměřením na běžecké lyžování. Od května 2016 žije v Liberci, kde pracuje jako trenér běžeckého lyžování.

Sportovní historie: Od 6 do 15 let hrál fotbal za FC Chomutov. Po základní škole v 16 letech se rozhodl začít s běžeckým lyžováním za klub LK Slovan Karlovy Vary. Největšími úspěchy jsou 7. místo na MČR na trati 10 km volným stylem a 1. místo na závodě Finlandia Hiito na trati 32 km klasicky.

Trenérská historie: V letech 2013 – 2016 působil jako asistent trenéra v lyžařském klubu Slovan Karlovy Vary. Od května 2016 pracuje jako trenér běžeckého lyžování v klubu ASO Dukla Liberec a asistent trenéra u mužské reprezentace mužů B.

V dětství jsem chtěl být: fotbalistou v Realu Madrid

Oblíbený sportovec: Axel Teichman, Luis Figo

Oblíbený sport: běžecké lyžování, alpské lyžování, cyklistika, fotbal, hokej, volejbal, lezení

Běžecké lyžování pro mě znamená: příjemné strávení volného času, prostředek jak si dát pořádně do těla a udržovat se v kondici ☺

Kdybych se znovu narodil, chtěl bych být: běžcem na lyžích

 

zpět na náš team...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace