O nás


Vítám Vás na stránkách Bezva běžky CZ, kde jedním z projektů je moje lyžařská škola – Škola běžeckého lyžování Lukáše Bauera. S myšlenkou vytvořit svou lyžařskou školu jsem si pohrával několik let a nakonec se ji, s ohledem na stále rostoucí zájem lidí trávit svůj volný čas aktivně, rozhodl realizovat. Chci, aby Vám byla Škola průvodcem a rádcem v prostředí běžeckého lyžování, ve kterém jsem vyrostl, načerpal mnoho zkušeností, dosáhl výborných výsledků a měl tu možnost vidět různé přístupy používané jinde ve světě.

Velmi jsem si dal záležet na koncepci výuky a výběru kvalitních instruktorů, kteří Vás budou běžeckým lyžováním provázet. Koncepce školy je celoroční, budete mít na výběr z kurzů na kolečkových lyžích, běžecké a speciální lyžařské letní kempy, lyžování(samozřejmě klasika/bruslení), cyklistiky, nějaká ta voda…prostě kompletní program od A do Z :-) . Ambicióznější sportovci mohou využít podpory v oblastech jako je například plánování tréninků- tréninkové plány, regenerace-fyzioterapeut, výživy. do budoucna funkčního vyšetření a podobně.

Škola má co nabídnout všem příznivcům běžeckého lyžování ve věku od dvanácti let (ale i na mladší jsme připraveni), a to jak začátečníkům, tak i vrcholovým sportovcům. Těším se na všechny, kteří mají zájem poznat, že běžky jsou bezva! Ke společnému trénování, závodění a cestě k úspěchům jsme pro Vás vytvořili i Hobby team který je naprosto ideálním způsobem jak dosáhnout svého sportovního uspokojení.

 

Kdo jsme?

Jsme parta sportovních nadšenců, kteří se sportem baví, někteří dokonce i živí a sešli jsme se v projektu Bezva běžky CZ nejen proto, že máme běžky rádi, ale aby jsme i Vám pomohli do světa “úzkých prkýnek”, zasněžených plání a zábavy.

Zakladatelé projektu Bezva běžky CZ, v dorosteneckých kategoriích rivalové v běžecké stopě…

Lukáš Bauer
tvrdohlavý puntičkář, který nevěří že „něco nejde“

nejúspěšnější český běžec na lyžích..více

Jan Šperl
iniciátor projektu
medailista z lyžařských dorosteneckých republikových závodů, který stál na úzkých prkýnkách poprvé v roce a půl; i když už dávno pověsil výkonnostní lyžování na hřebík, nikdy ho nepřestalo bavit a věnoval se mu i v “teoretické rovině” na Fakulty tělesné výchovy a sportu UK, kde absolvoval specializaci běhu na lyžích
má rád lyžování všeho druhu, ale nejradši se prohání na běžkách po zasněžených pláních kolem božídarského Špičáku

Naprostá většina instruktorů naší školy jsou stále aktivní nebo bývalí závodníci, držitelé trenérských licencí a hlavně lidé, pro které je běh na lyžích koníčkem i vášní!

 …a co Lukáš? Dále pokračuje ve svém snažení prohánět světovou špičku v běhu na lyžích. A jak bude zapojen do projektu?…Lukáš je duší celého projektu, s ohledem na své závodní a tréninkové vytížení samozřejmě nebude na každém kurzu/kempu, ale je tím, který určuje směřování celého projektu, metodika vychází z jeho poznatků a bohatých zkušeností a některých kurzů/kempů se i sám aktivně zúčastní. Účast Lukáše na některých kurzech/kempech bude dopředu oznámena a na některých se objeví zničehonic…nechte se překvapit ;-) . 

Instruktory, kteří jsou do projektu zapojeni, Vám budeme postupně představovat podrobněji.

Co nabízíme?

Naprosto komplexní servis, od výuky běžeckého lyžování (včetně kolečkových lyží, běhu, posilování,…) až po vybavení a podporu při případné účasti na závodech a to jak pro naprosté začátečníky tak i mnoha závody ostřílené borce.

Projekt Bezva běžky CZ je rozdělen na Školu běžeckého lyžování Lukáše Bauera- kurzy na kolečkových lyžích a v zimě na lyžích; Závodní servis; Závodní/hobby team a e-shop, specializující se na vše pro běžecké lyžování a přípravu na něj. Zjednodušeně řečeno, tento projekt je naprosto komplexní a v každé fázi Vašeho lyžařského vývoje, na jakékoli výkonnostní úrovni, se na něj můžete spolehnout. Ten, kdo ještě na běžkách nestál, dostane cenné rady do začátku a naši instruktoři ho povedou od prvních „nemotorných“ krůčků směrem k lyžařské jistotě, pozná základy mazání lyží i jeho záludnosti a v našem e-shopu zakoupí vše, na co si jen ze světa „úzkých prkýnek“ vzpomene. Rádi pomůžeme s výběrem, aby vybrané vybavení bylo odpovídající jeho potřebám a dovednostem.

Pokud propadnete kouzlu běžek a zatoužíte po výkonnostním růstu a systematickém tréninku, jsme připraveni Vám, prostřednictvím individuálních tréninkových, případně i výživových plánů, pomoci.

Logickým vyústěním Vašeho sportovního snažení může být účast v lyžařských závodech, kdy náš závodní servis bude zastoupen na významných závodech v čele s prestižní Jizerskou 50 a kde se budete moci spolehnout s přípravou a mazáním lyží na nás. O tom, kterých akcí se zúčastníme se dozvíte v “Kalendáři“ a jaké služby v této oblasti nabízíme v záložce ”Servis“.

Zatoužíte-li vstoupit do našeho závodního/hobby teamu, budete mít možnost využívat spolu s dalšími sportovci různých úrovní, ale se stejnou vášní pro běžky, výhod společných tréninků včetně sledování (tepy, laktát, funkční vyšetření), účastnit se speciálních soustředění určených pouze pro členy závodního/hobby teamu nebo nakupovat v našem e-shopu za velmi zvýhodněných podmínek.

 

Dárkový poukaz

Chceteli někoho podarovat kurzem nebo jinou naší službou, využíjte náš dárkový poukaz. Můžete ho zakoupit v našem eshopu.

 

Proč naše škola


Ano, nejsme první školou běžeckého lyžování, ale i když je naším společným zájmem běžecké lyžování, má náš projekt „Bezva běžky CZ“ několik významných předností.

1. Lukáš Bauer – nejúspěšnější český běžec na lyžích a vítěz celkového hodnocení Světového poháru v SP v sezoně 2007/08, držitel medailí z olympijských her a mistrovství světa. Je jedním z „otců“ projektu „Bezva běžky CZ“, určuje směr projektu a zprostředkovává kontakt s nejnovějšími trendy jak ve vrcholovém běžeckém lyžování, tak v běžeckém lyžování obecně.

2. Projekt „Bezva běžky CZ“ není projektem jednoho místa – v současnosti je projekt realizován téměř ve všech hlavních „lyžařských“ pohořích ČR a dokonce i v Praze, s vizí postupného rozšiřování. Aktuálními lokalitami jsou Bedřichov, Horní Mísečky/Benecko; Praha; Zadov/Horská Kvilda a Boží Dar.

3. Kvalitní tréninkové vybavení – spojením se vždy s jedním „oficiálním partnerem“ v dané oblasti vybavení chceme v projektu „Bezva běžky CZ“ garantovat účastníkům prvotřídní kvalitu kurzů/akcí projektu, ale také možnost se zorientovat v tom, co je opravdu podstatné pro samotné běžecké lyžování. Naší snahou je, oslovením také ostatních značek na trhu, Vám umožnit i test produktů jiných značek, aby Vaše informovanost byla co možná nejvyšší. V oblasti tréninkového vybavení vystupujeme v pozici poradce, sdělíme svůj názor a zkušenosti, ale v žádném případě není (a nebude) naším záměrem „nekompromisně“ prosazovat jednu značku.

4. Kvalitní tréninkové vedení – celý projekt je postaven na lidech, kteří na lyžích vyrostli. Mnoho z nich úspěšně závodilo nebo stále závodí, někteří dokonce reprezentovali Českou republiku na mnoha mezinárodních závodech včetně účasti na Olympijských hrách a Mistrovství světa. Naprostá většina „instruktorů“ je držitelem trenérské licence a co je nejdůležitější, všechny jsme pečlivě vybírali ne podle dosažených výsledků, ale podle „lidské stránky“ a s přesvědčením, že „zrovna oni“ budou dobrými reprezentanty projektu „Bezva běžky CZ“ a Vy strávíte svůj čas v příiené atmosféře.

5. Závodní servis projektu „Bezva běžky CZ“ – bude přítomen na všech významných masových akcích v běhu na lyžích. V této sezóně se zúčastníme Jizerské 50 a s ní i celého seriálu SkiTour, dále zvažujeme účast na závodech seriálu Stopa pro život. Cílem servisu je poskytnout všem zájemcům, jak účastníkům kurzů projektu „Bezva běžky CZ“ tak i široké sportovní veřejnosti, kvalitně připravené lyže. Pro každého budeme mít připravenou mázu v různých úrovních podle jeho závodních ambicí. Přenechejte starosti s mázou na nás a soustřeďte se na vlastní závod, ať si ho můžete beze stresu s tím, co namazat, užít!

6. Máte děti? – v případě zájmu se Vám postaráme o děti a zajistíme také jejich výuku. Vy se tak budete moci plně věnovat svému zlepšování na lyžích.

7. Nejsme pouze „zimním“ projektem – běžecké lyžování je sportem vyžadujícím všestrannou přípravu a tak projekt „Bezva běžky CZ“ počítá i s kurzy/akcemi mimo zimní sezonu. Máme pro Vás připraveny tréninky na kolečkových lyžích, přípravu v lyžařském tunelu a na ledovci a také kurzy všeobecné kondiční přípravy (zahrnující atletický běh, imitace s holemi, jízdu na kole a posilovací i protahovací cviky).

8. E-shop projektu „Bezva běžky CZ“ – nemusíte ztrácet čas obíháním obchodů nebo „surfováním“ po netu hledáním potřebného sportovního vybavení. Vše potřebné si můžete zajistit prostřednictvím našeho e-shopu, který nabízí produkty jak našich „Oficiálních partnerů“ tak i ostatních dovozců a výrobců. V případě zájmu jsme Vám připraveni pomoci s výběrem, aby zakoupené vybavení přesně odpovídalo Vašim možnostem a potřebám.

9. Závodní/hobby team – součástí projektu „Bezva Běžky CZ“ je i „Závodní/hobby team“, jehož cílem není sdružovat „pouze“ závodníky s nejvyššími ambicemi, ale všechny, kteří mají chuť – alespoň občas – okusit atmosféru závodu a nebo se chtějí identifikovat se sportovním teamem, využívat jeho zázemí a užívat si týmové atmosféry.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace