Časté dotazy

 

Je výuka fyzicky náročná?

Běh na lyžích sice patří mezi fyzicky náročné sporty, ale nemějte strach :-) . Vše se bude odvíjet od Vašich lyžařských dovedností, fyzičky a ambicí s jakými do školy přijdete. Se začátečníky se v rámci kurzů budeme pohybovat zejména v těsné blízkosti stadionu, s pokročilejšími se již dostaneme o kousek dál. Nebojte se, náročnost bude upravována individuálně podle jednotlivých účastníků tak, aby ji všichni bez problémů zvládli. Chceme Vám pomoci začít nebo Vás posunout dále, ale stále s cílem aby jste si kurz dobře užili.

Většina kurzů je koncipována a pokryta tak, aby si na své přišli jak naprostí začátečníci tak i ostřílení borci (v případě potřeby budete rozděleni do skupin podle „výkonnostní“ úrovně a každá skupina bude mít svého instruktora). Pokud bude kurz vhodný/zaměřen na nějakou konkrétní „výkonnostní“ skupinu – začátečník/pokročilý/hobby závodník tak tato informace bude uvedena v popisu konkrétního kurzu.

 

Kolik lidí bude ve skupině?

V rámci našich standardních kurzů bude v průměru 7 – 8 lidí na jednoho instruktora, což je stále počet, kdy se může instruktor plně věnovat všem.

 

Co si mám vzít s sebou?

Na lyžařský kurz se přiměřeně oblečte. Doporučujeme raději více tenčích vrstev než jednu teplou bundu, což také vychází z principu správného sportovního oblékání. Osobně doporučujeme, abyste se oblékli tak, že Vám bude raději lehce chladno než teplo (ve chvíli, kdy nesportujete), protože se pohybem zahřejete. V případě potřeby většinou nebude problém přebytečný kus oblečení odložit v místě kurzu. Nezapomeňte bidon nebo termosku (s pitím pokud nechcete využít námi zajištěného občerstvení) a vhod také mohou přijít případně náhradní čepice a rukavice. Samozřejmě nezapomeňte na lyže, hole a lyžařské boty. Pokud nemáte vlastní vybavení a nebo zda chcete využít zapůjčení lyžařského vybavení nezapomeňte tuto možnost zvolit v průběhu objednávky kurzu!

V případě kurzu na kolečkových lyžích (a kole) nezapomeňte cyklistickou helmu. Kolečkové lyže máte na kurzu vždy připraveny! Naprostá většina je s vázáním systému NNN + několik SNS (kdo se dřív přihlásí se SNS , ten první bere ;-) . Uveďte prosím, typ vázání, který preferujete (dle Vašich bot) do poznámky. V případě, že již nebudeme schopni zajistit kol.lyže s požadovaným typem vázání, budeme Vás kontaktovat a navrhneme řešení.

 

Jak bude řešeno ubytování?

Ubytování vybíráme vždy s ohledem na rozumnou kvalitu, minimálně se snídaní a vždy s dobrou dostupností na místo, kde bude probíhat kurz (v některých místech nebo termínech počítejte s dopravou z místa ubytování na „sportoviště“ do 4 km).

 

Typy pokojů?

Ubytování je zajišťováno v rozsahu od dvoulůžkových pokojů až po max. pětilůžkové apartmány. Na dotaz Vás informujeme jak je to v případě Vámi zvoleného kurzu.

 

Je s ubytováním také řešena strava?

Ano, ubytování nabízíme minimálně se snídaní, ale dle lokalit a termínů také až s plnou penzí. Informace o rozsahu stravy je vždy uvedena v popisu konkrétního kurzu.

 

Je možné zúčastnit se víkendového kurzu bez ubytování?

Ano, pokud by Vám z jakýchkoliv důvodů nevyhovovalo námi zajištěné ubytování, můžete se na kurz přihlásit bez ubytování a stravy. Počítejte ale s tím, že v rámci víkendových kurzů jsou v plánu i večerní teoretické části (v pátek přednáška o přípravě lyží a sobotu videorozbor Vašeho stylu), které budou končit kolem půl desáté.

 

Je možné absolvovat jednodenní výuku v rámci víkendového kurzu?

Ano, v rámci víkendového kurzu se můžete přihlásit i pouze na jeden den, pokud tomu bude odpovídat počet našich instruktorů. Z důvodu zájmu o zachování vysoké kvality výuky je naprosto maximální počet účastníků ve skupině stanoven na 10. V případě jednodenního kurzu v rámci víkendového kurzu není v ceně večerní program (standardní program jednodenních kurzů).

 

Mohou kurz absolvovat také děti?

Standardní kurzy jsou koncipovány pro účast dětí od dvanácti let. V případě, že by kurz chtěli absolvovat rodiče společně s dětmi, postaráme se i o mladší děti a také můžeme zajistit jejich výuku.

 

Jak se mohu na kurz přihlásit?

Velmi jednoduše. Na kurz se můžete přihlásit buď výběrem konkrétního kurzu v Kalendáři, kde se Vám po kliknutí na vybraný kurz zobrazí podrobné informace ke zvolenému kurzu s možností přihlášení/nákupu. Další možností je přímo prostřednictvím eshopu Bezva běžky CZ. V případě, že přihlašujete více osob najednou, uveďte jejich jména do poznámky v objednávce (těsně před dokončením). Pokud máte zájem o test nebo zapůjčení vybavení nezapomeňte tuto možnost v průběhu objednávky zvolit!

Přihlášení a zaplacení na místě kurzu je možné jen ve vyjímečných případech, ale tuto možnost nejsme schopni 100% garantovat! Velmi doporučujeme přihlášení předem, protože kurz, na který se nikdo předem nepřihlásí, zrušíme a Vy můžete čekat na místě plánovaného kurzu zbytečně. Vaším přihlášením dopředu můžeme reagovat jak na potřebu zapůjčení vybavení tak i třeba zajištěním většího počtu instruktorů tak, aby byl zájem o kurz uspokojen.

 

Dostanu potvrzení o přijetí objednávky kurzu?

Ano, samozřejmě. Po přijetí Vaší objednávky automaticky obdržíte, na Vámi uvedenou emailovou adresu, potvrzení o přijetí objednávky.

 

Jak mohu kurz zaplatit?

Kurz je možné uhradit mnoha způsoby včetně platby kartou. V opravdu výjimečných případech lze kurz uhradit v hotovosti přímo na kurzu, ale pouze po předchozí domluvě. V těchto případech nás kontaktujte na info@bezvabezky.cz nebo telefonicky na +420775026216.

 

Do kdy musím kurz zaplatit?

Po odeslání objednávky kurzu požadujeme převedení peněžních prostředků za objednávaný kurz na náš účet do 5ti dnů, jinak bude objednávka stornována. V případě zájmu o kurz v době méně než 5 dnů do konání kurzu doporučujeme platbu kartou nebo on-line platební příkazy, případně nás kontaktujte na info@bezvabezky.cz nebo telefonicky na +420775026216.

 

Dostanu doklad o zaplacení kurzu?

Ano, samozřejmě. Po obdržení Vaší platby na účet Vám zašleme na e-mailovou adresu, uvedenou v objednávce, doklad o zaplacení kurzu/fakturu.

 

Kde jsou k nahlédnutí Obchodní podmínky?

Kompletní Obchodní podmínky naleznete zde.

 

Jaké jsou storno podmínky kurzu?

storno kurzu více jak 30 dnů před datem jeho zahájení – bez poplatku
storno kurzu 14 – 29 dnů před datem jeho zahájení – poplatek ve výši 25% ceny kurzu
storno kurzu 7 – 13 dnů před datem jeho zahájení – poplatek ve výši 50% ceny kurzu
storno kurzu 6 a méně dnů před datem jeho zahájení – poplatek ve výši 100 % ceny kurzu
V případě, že se nedostavíte na kurz, nemáte nárok na vrácení peněz ani na výměnu neabsolvovaného kurzu za jiný.

V případě, že se nemůžete zvoleného kurzu zúčastnit, lze po domluvě (nejpozději 7 kalendářních dnů před konáním kurzu) využít nabídky jiného termínu (pouze 1x – v tomto případě již storno kurzu = 100% z ceny kurzu) nebo poslat za sebe na kurz náhradníka.

 

Co je v ceně kurzu?

U lyžařského kurzu je v ceně odpoledního kurzu péče instruktora (výuka v terénu) a v případě klasiky také stoupací vosky.
U jednodenního kurzu cena zahrnuje péči instruktorů a v případě klasiky také stoupací vosky pro namazání.
V ceně víkendového kurzu je ubytování + strava v uvedeném rozsahu, služby instruktorů během oficiální části kurzu (výuka v terénu, přednášky, video rozbor techniky) + stoupací vosky a parafíny včetně použití servisních potřeb pro přípravu lyží).
Co bude zahrnuto v ceně individuálních kurzů, záleží na Vašem požadavku – bude řešeno individuálně.

U kurzů na kolečkových lyžích je navíc v ceně zapůjčení špičkových kolečkových lyží značky DRLIK.

V ceně všech kurzů je zajištěné občerstvení v podobě iontového nápoje a energetických tyčinek značky NUTREND.

 

Mohu za sebe poslat náhradníka?

Ano, pokud se z jakéhokoli důvodu rozhodnete již zaplaceného kurzu nezúčastnit, můžete za sebe poslat Vámi vybraného náhradníka, pouze nás o tom informujte a to buď mailem na info@bezvabezky.cz nebo telefonicky (SMS) na +420775026216.

 

Je možné kurz věnovat?

Ano, samozřejmě. V případě zájmu o věnování kurzu napište toto do poznámky (spolu s adresou, kam má být dárkový poukaz zaslán, zda Vám nebo přímo obdarovanému) v objednávce konkrétního kurzu, který chcete věnovat a my vyplněný dárkový poukaz na uvedenou adresu zašleme.

 

Kolečkové lyže


Chtěl bych se zúčastnit kurzu na kolečkových lyžích, ale nemám vlastní. Je možné si je zapůjčit?


Ano, díky spolupráci s naším oficiálním partnerem, firmou Drlík, máme pro potřeby kurzu připraveny špičkové kolečkové lyže stejné značky k zapůjčení. Zapůjčení je samozřejmě bezplatné! Naprostá většina kolečkových lyží je s vázáním systému NNN + několik SNS (kdo se dřív přihlásí se SNS , ten první bere ;-) . Uveďte prosím, typ vázání, který preferujete (dle Vašich bot) do poznámky v objednávce. V případě, že již nebudeme schopni zajistit kol.lyže s požadovaným typem vázání, budeme Vás kontaktovat a navrhneme řešení.

Pokud chcete absolvovat kurz na vlastních in-line bruslích, je to možné, ale jízda na kolečkových lyžích je lyžování mnohem bližší než in-liny.

V případě potřeby jsme schopni Vám zajistit kompletní vybavení (lyžařské boty, hole) – stačí zvolit tuto možnost v průběhu objednávky.

 

Nikdy jsem na kolečkových lyžích nestál, zvládnu to?

Nemějte strach, možná se budete zpočátku cítit trochu nemotorně, ale brzy získáte větší jistotu. V této fázi se budete pohybovat na rovině, takže ani nemusíte mít strach z rychlosti. Vaši jistotu budeme trénovat postupnými kroky, kdy na řadu přijdou lehké cviky na rovnováhu, malé zatáčky,…vše se bude odvíjet od Vašich pokroků a instruktoři budou upravovat průběh kurzu individuálně.

 

Jaké vybavení budu na kurz kolečkových lyží potřebovat?

Kolečkové lyže Vám zapůjčíme, Vy si s sebou vezměte lyžařské boty (do poznámky v objednávce prosím vyplňte, jaký typ podrážky (resp. vázání) máte; SNS nebo NNN), lyžařské hole a cyklistickou helmu (na kurzech je povinná!), doporučujeme také lyžařské rukavice a pokud máte obavy nebo jste nikdy na kolečkových lyžích nebo in-linech nestáli tak i chrániče kolen a loktů (určité množství budeme mít k dispozici). Pokud si chcete cokoli z vybavení zapůjčit, nezapomeňte tuto možnost v průběhu objednávky zvolit!

 

Jak dlouho bude kurz probíhat?

Standardní “Půldenní kurz” trvá 2 hodiny, “Jednodenní kurz” probíhá ve dvou dvouhodinových blocích. Podrobné informace naleznete v popisu konkrétního kurzu!

Budu mít možnost si, v rámci kurzu kolečkových lyží, vyzkoušet oba lyžařské styly?
V každém dvouhodinovém bloku je vyučován 1 instruktorem pouze jeden lyžařský styl. Pokud máte zájem vyzkoušet si oba lyžařské styly, doporučujeme Vám absolvovat dva 2h bloky a to buď dva dopolední/odpolední kurzy nebo jednodenní kurz, kdy dopoledne absolvujete například klasický styl a odpoledne volný styl (bruslení). Další možností je Individuální kurz.

 

Jak Vás v místě kurzu najdu?

Volíme místa srazu tak, aby byla lehce k nalezení. Instruktor bude oblečen do sportovního oblečení CRAFT s logem Bezva běžky CZ (výrazné logo na zádech, menši na hrudi). Pokud i přesto instruktora nenajdete (a nebo se zdržíte cestou na kurz) nezoufejte. Nejpozději v čase plánovaného srazu bude instruktor kontaktovat nepřítomné předem přihlášené účastníky kurzu kontaktovat na Vámi udaných telefonních číslech.

 

Jak mám být na kurz oblečen/a?

Stačí jakékoli sportovní oblečení, ve kterém se cítíte dobře nebo běžně sportujete, ideální je spíše přiléhavější oblečení. Oblečte se přiměřeně venkovní teplotě, v případě chladnějších podmínek doporučujeme více tenčích vrstev než jednu teplou bundu.