Nikol Benešová

O mně: Už ve svých 15 letech jsem opustila teplo domácího hnízda a přesídlila do Jablonce nad Nisou, kde jsem (úspěšně) vystudovala Sportovní gymnázium Dr. Antona Randy se zaměřením na běžecké lyžování. Nyní jsem studentem Technické Univerzity v Liberci, konkrétně fakulty zdravotnických studií - obor Biomedicínský technik. Narodila jsem se na konci milénia, což značí můj mladý věk.

Sportovní historie: Pocházím z všesportovní rodiny, dědeček byl úspěšným atletem, mamka běhá na lyžích, po svých a roztáčí pedály na kole.

Trenérská historie: V létě učím děti na kolečkových bruslích. Od roku 2019 v projektu Bezva běžky CZ. Díky tomu, že jsem ještě aktivní závodnice, zkušeností, které mohu předat je mnoho.

Učím v lokalitě: Jizerky, Krkonoše, Orlické hory.

V dětství jsem chtěla být: Baletkou nebo Zvěrolékařkou. Každopádně dítětem se stále cítím být :D

Oblíbený sportovec: Alex Honnold, J. H. Klaebo, Petter Northug.

Oblíbený sport: Běžecké lyžování, cyklistika (silniční i horská), plavání.

Běžecké lyžování pro ni znamená: Oddech. Vážně, i sebehorší a sebetěžší trénink v totálním dešti je nakonec krásnej a dodává mi to nějaký ten smysl života, dobití energie a když čas a podmínky dovolí ten nejlépe strávený čas s rodinou a především s maminkou!

Kdybych se znovu narodila, chtěla bych být: Zdravá! Ale jinak bych nic neměnila, jak se to říká: „I ten nejhorší zážitek život do jisté míry obohacuje a dělá ho přesně takovým, jaký má být.“

 

zpět na náš team...