Bety Juřičková

O mně: Od malička byla vedena ke sportu. Byla velmi aktivní dítě, kterému jen tak energie nedošla. Což v ní přetrvává dodnes. Jako malá vystřídala spoustu sportů, od plavání, atletiky, horolezectví, hokeje až po běžecké lyžování a biatlon při kterém nakonec zůstala.

Sportovní historie: V 8 letech začala s biatlonem v malém klubu na Vsetíně. Aktivně se účastnila závodu ČP a MČR, zúčastnila se i ODM. Na střední školu přešla do Nového Města na Moravě, kde studuje sportovní gymnázium. Byla pro ni velká změna přejít z malého biatlonového klubu do jednoho z největších v republice. O to víc jí to naučilo a nabrala nové užitečné sportovní zkušenosti.

Trenérská historie: Prvním rokem trénuje biatlonovou přípravku a vypomáhá s trénováním žáků ve Vysočina aréně. Odráží sem zkušenosti získané z vlastní sportovní kariéry a stále se učí novým věcem. Od roku 2022 instruktorka v projektu Bezva běžky CZ.

Učím v lokalitě: Nové Město na Moravě

V dětství jsem chtěla být: učitelkou

Oblíbený sportovec: Johannes Thingnes Bø, David Pastrňák, Adam Ondra, atd,… 

Oblíbený sport: biatlon, běžecké lyžování, hokej

Běžecké lyžování pro mě znamená: Svobodu, volnost, klid, odpočinek, pohodu. Způsob jak se odreagovat a přitom si dát pořádně do těla.