Inline

Chceme vám předávat zkušenosti nejen v běžeckém lyžování, ale i v inline bruslení, kde máme mnoho zkušeností. Aktuálně je tento sport víc a víc populární nejen díky rozrustající se síti inline stezek, ale má své výhody i v šetrnnosti k pohybovému aparátu. Na kurzech vás seznámíme se základy bruslení, bezpečností a to vše zábavnou formou. 

 

„Podcenili jste přípravu? Pak jste trénovali na to, abyste prohráli.”

___________

Mark Spitz

Kurzy pro dospělé

Kurzy jsou vhodné pro začátečníky i mírně pokročilé bruslaře. Budeme s vámi pilovat bruslařské dovednosti od úplných základů. Přes různě náročná cvičení vám odbouráme strach a dodáme jistotu v jízdě. Důraz bude i na bezpečnou jízdu, především brždění. Bruslení pro vás bude o to větší radost!

6 LEKCÍ / 6 TÝDNŮ BRUSLENÍ / 1 LEKCE – 60min.

Program: 

- pro začátečníky nebo mírně pokročilé
- výuka proběhne v 6 lekcích
- v případě nevlídného počasí, se lekce posouvá na další týden
- ­instruktor čeká na místě kurzu 10-­15min. před začátkem lekce
- délka výuky cca 60min.
- 10-15 osob na jednoho instruktora
- kapacita zatím "neomezená", dle počtu účastníků případně budeme navyšovat instruktory

V tomto kurzu se budeme nejprve věnovat správné poloze těla a postavení nohou při bruslení. Některé cviky se zprvu trénují na trávě a teprve později na asfaltu. Trenér vždy zařazuje taková cvičení, která by měli účastníci kurzu zvládnout. V dalším průběhu kurzu budete postupně zkoušet náročnější a náročnější cvičení. Trénink probíhá formou proudových cvičení, obratnostních drah a nebo speciálních bruslařských cvičení. Na lekcích se určitě dočkáte i různých soutěží, týmových her a jiné zábavné činnosti.

Po skončení lekce s Vámi trenér probere poznatky z tréninku a zodpoví případné dotazy.

Cena kurzu: 1190,-/osoba
(lze uplatnit u pojišťovny na pravidelné pohybové aktivity, pokud to pojišťovna nabízí)

Termín: začátek kurzu 30.4.2024, potom každé úterý, 6 lekcí.

Kde: Areál Hraběnka, Jilemnice. Místo srazu biatlonová střelnice zde: mapa

Čas: začátek v 18:15h.

 


Kurzy pro děti

Kurz si klade za cíl seznámit děti s in-­line bruslením. Naučíme je zábavnou formou bruslařským dovednostem (brzdění, zatáčení atd.) a základům bezpečnosti.

BEZPEČNÉ BRUSLENÍ / VÝUKA HERNÍ FORMOU / PROFESIONÁLNÍ PŘÍSTUP

Program kurzu je navržen tak, aby kurz mohli absolvovat jak malí začátečníci tak i děti, které s bruslením již zkušenost mají.

Lekce jsou vedeny lektorem, který má na starosti skupinku 6 – 15 dětí. Lektoři jsou držiteli licence Instruktor in-­‐line bruslení, jehož součástí je i školení o první pomoci.

6 LEKCÍ / 6 TÝDNŮ BRUSLENÍ / 1 LEKCE – 45-50min.

Program ‐ jarní kurz:

- ­kurz je určen pro děti od 4 let nebo dle šikovnosti jedinců i dříve(3roky). 
- pro začátečníky nebo mírně pokročilé
- výuka proběhne v 6 lekcích
- v případě nevlídného počasí/prázdnin, se lekce posouvá na další týden
- ­instruktor děti vyzvedává 10-­15min. před začátkem lekce a odvádí je na místo bruslení
- délka výuky cca 45 - 50min.
- ­po skončení lekce instruktor děti odvádí zpět do školky
-­ návaznost na podzimní kurz bruslení (6 lekcí).

Cena: 799,-­/osoba
(lze uplatnit u pojišťovny na pravidelné pohybové aktivity dítěte, pokud to pojišťovna nabízí)Individuální kurzy a privátní skupiny

Kdo je spíše individualista nebo mu nevyhovují časi kurzů, může zvolit individuální kurz. Jsme schopni učit od úplných základů po pokročilejší techniky speed skatingu. Lze tuto aktivutu využít jako školní, rodinnou nebo firemní akci. Indivuduální kurzy nabízíme v Krkonoších a v Praze. Termín těchto kurzů je nutné předem domluvit.

CENNÍK INDIVIDUÁLNÍCH KURZŮ NAJDETE ZDE

Vybavení

Povinné vybavení jsou in-line brusle, přilba, chrániče(zápěstí, loktů, kolen), chránič páteře(není nutný), sportovní oblečení a doporučujeme lahev s pitím.

Jaké vybavení?

In-­line brusle doporučujeme pořídit kvalitní, s měkkou botičkou, např. od K2. Pro děti jsou k dostání ve velikostech 29-­33, 32-27, 35-­40(brusle tak vydrží dítěti i několik let). Prosím vyhněte se bruslím plastovým, kombinovaným – kolečka + lední a s přídavnými kolečky, v těchto bruslích budou vaše děti doslova trpět. Přilba postačí jakákoliv, v chráničích taky moc rozdílů nehledejte.
U dospělých je dostupných už mnoho variant, ale opět, kvalita brusle se odráží v kvalitě bruslění i k celkovému pocitu z jízdy.

Zapůjčení vybavení

Vybavení půjčujeme pouze dětem. Ideální je mít vlastní výbavu, ale poskytujeme zapůjčení bruslařského setu po celou dobu kurzu(in-­line brusle + chrániče), za cenu 1000,-­. Rezervace vybavení je nutná několik týdnů před zahájením kurzu. Záloha za zapůjčení je 3000,-­ ze které se následně odečte pronájem vybavení. V případě překročení doby pro zapůjčení se hradí každý týden nad rámec období částkou 100 Kč/týden.

Naše zkušenosti

Na kurzech budeme čerpat z mnohaleté praxe z výuky v Praze, kde probíhala výuka v mnoha variantách ve školkách, školách, inline stezkách a hřištích. Byli jsme součástí projektu „Se školou na in-­line“, bootcamps.cz, scateschool.com, jsmeinlne.cz. Bruslili jsme ve škole Open Gate, Sunny Cannadian International School, Adventure School a dalších.

 

Těšíme se naviděnou!