Natka Jurčová

O mně: Pochází z Rožnova pod Radhoštěm. Od dětství se věnuje sportům všeho druhu. Nejvíce ji však uchvátil biatlon a běžecké lyžování. V současné době je studentskou Masarykovy univerzity v Brně, kde studuje obor Osobní a kondiční trenér.

Sportovní historie: Jako žačka začínala se sportováním v klubu biatlonu v Rožnově pod Radhoštěm, odkud v 15ti letech odešla do sportovního centra mládeže v Letohradě. Přes juniorskou reprezentaci se dostala do klubu SKP Kornspitz Jablonce nad Nisou, kde působila 4 roky v seniorské reprezentaci. Účastnila se několika MSJ, IBU Cupů, Mistrovství Evropy či Světové univerziády v Krasnoyarsku, na které získala stříbrnou medaili v závodě single mix štafet. Na jaře 2022 ukončila po zdravotních problémech sportovní kariéru. V létě se pak ještě postavila na start MČR v biatlonu na kolečkových lyžích v Letohradě, kde ve společnosti bývalých kolegyní vyhrála závod supersprintu.

Trenérská činnost: Po ukončení kariéry, se vrátila zpět na Valašsko, kde je od května 2022 hlavní trenérkou žákovských biatlonistů v Klubu biatlonu Rožnov pod Radhoštěm. Kromě toho je také instruktorem Jumpingu©. Od roku 2022 instruktorkou v projektu Bezva běžky CZ.

Učím v lokalitě: Beskydy

V dětství jsem chtěla být: žurnalistkou, trenérkou

Oblíbený sportovec: Tarjei Boe, Therese Johaug, Allyson Felix

Oblíbený sport: běžecké lyžování, biatlon, jumping, cyklistika, paddleboarding

Běžecké lyžování pro mě znamená: odpočinek, zážitky, relax, prožitek

Nejlepší osobní nebo sportovní moment v životě: stříbro ve štafetě z dorosteneckého mistrovství světa (společně s Markétou Davidovou a Terezou Vinklárkovou)

Kdybych se znovu narodila chtěla bych být: o 10 kilo lehčí :-)